خانه درباره تماس نقشه سايت
ميزبانی وب خدمات پشتيبانی نمونه کارها

  پهنای باند نامحدود ممکن نيست؟

تقريباً 90٪ سايتها بيش از يک گيگابايت انتقال اطلاعات در ماه ندارند.

محدود نکردن انتقال اطلاعات ماهيانه می‌تواند به يک سايت اجازه دهد تمام منابع سرور را به خود اختصاص داده و سرعت و کارايی سايتهای ديگر آن سرور را ضعيف کند.

سرور گردون با Backbone های پرسرعت (پهنای باند ۴۰۰ مگابيت در ثانيه)، يکی از بهترين و کارامدترين سرويس‌های ممکن را برای شما فراهم می آورد.

  پاسخ صريح اين سوال اين است که عملاً هيچ چيز نامحدودی وجود ندارد!
در مورد پهنای باند (Bandwidth) و تفاوت آن با انتقال اطلاعات (Data Transfer) مقاله مفصلی در وبلاگ سرگردون نوشته ايم که مطالعه آن را به شما توصيه می کنيم.
اما يک نکته مهم اين است که بعضی شرکتهای ميزبانی وب با وجود قيمتهای نسبتاً مشابه، پهنای باند بالايی به هر سايت اختصاص می‌دهند.
اين موضوع ممکن است در وحله اول مناسب به نظر برسد، اما در حقيقت بزرگترين و بدترين اشکال يک سرور ميزبانی وب است. به خاطر داشته باشيد که در اکثر سرورهای ميزبانی وب، سايت شما با تعدادی از سايتهای ديگر در استفاده از منابع سرور شريک است.
اگر سايتهايی که از سرور سايت شما بهره می گيرند پهنای باند بالا يا نامحدود (به معنی محدود نبودن ميزان انتقال اطلاعات هر سايت، تا سقف معين شده برای کل سرور ممکن. نه به معنی بی نهايت!) داشته باشند، مشکلات بسياری برای سرور و کارايی آن به وجود خواهد آمد. از جمله حافظه (RAM) و سرعت پردازش CPU آن می تواند بسيار کند يا حتی در اثر overload شدن مختل شده و علاوه بر باز ماندن از کارايی خود، با مشکلات امنيتی نيز مواجه شود. همچنين چنين اتفاقی می تواند با اختصاص دادن تمام يا قسمت اعظم منابع سرور به يک سايت، سرعت ساير سايتها را پايين بياورد.
به خاطر داشته باشيد مهمترين دليلی که بازديدکنندگان يک سايت را ترک می کنند، سرعت پايين آن است. پس اگر سرعت و کارايی سايت شما برايتان مهم است، از شرکتهايی که به همه پهنای باند بالا يا به ادعای خودشان نامحدود ارائه می دهند اجتناب کنيد!
ما تمام سايتها را در استفاده از پهنای باند و منابع سرور محدود می کنيم و بدين ترتيب در سرعت و کارايی سرور ما هرگز مشکلی به وجود نخواهد آمد. ما همچنين به دقت تمام سرويسهايمان را بررسی می کنيم تا مطمئن باشيم کارايی، پايداری و امنيت مورد نياز شما را به همراه بالاترين سرعت قابل اطمينان را برايتان فراهم می کنيم.

در نهايت لازم به تذکر است که منظور از اين مطلب اين نيست که ما پهنای باند بالا را پشتيبانی نمی کنيم. اگر سايت شما پهنای باند زيادی لازم دارد، می توانيد با ما تماس بگيريد تا در مورد هزينه و نحوه نگهداری آن با شما مذاکره کنيم و در صورت لزوم سايتتان روی يک سرور اختصاصی ميزبانی شود و کارايی ديگر سايتها را تحت الشعاع قرار ندهد.

 


©2002-2003 Gardoon. All rights reserved